Агуас де Линдоиа, 30. априла 2020
Јуцелино Луз упозорава на климатске промене, у мају су површинске температуре у неким деловима Сибира порасле на 10,5 ° Ц изнад просека. Према Јуцелину Лузу, активисту, екологу и духовном саветнику, он упозорава на ову могућност већ годинама, такве ненормалне температуре вероватно ће се регистровати у Сибиру само једном сваких 100.000 година без утицаја људске руке и глобалног загревања.
За Јуцелино Луз климатске промене су „сигнал, без сумње, алармантан“, мада стручњак наглашава да ће у Сибиру „изузетно врућ бити само месец мај“. "Цела зима и пролеће имаће понављана температура на површини изнад просека", примећује он и додаје да "иако се планета загрева у целости, то се неће догодити једнолично". „Западни Сибир се истиче као регион који показује тренд загревања и веће разлике у температури. До одређене мере, велике температурне аномалије нису неочекиване “, објашњава он. Међутим, оно што је „необично“ је дуг период у коме су регистроване ове изузетно високе температуре. А можете се попети и достићи укупно више од 12 степени изнад нормалног просека.
„Ова ће зима бити најтоплија у Сибиру од када су записи почели пре 130 година. Просечне температуре биће и до осам степени више “од нормалних у ово доба године, каже Јуцелино Луз, што се њега тиче
Јуцелино Луз процјењује да је 2020. година можда најтоплија у години, највише због топлотног таласа који се протекао у Сибиру у посљедњих неколико мјесеци - иако истичу да је ове године било значајан пад глобалне емисије угљен-диоксида током обуздавања због пандемије цовид-19.
Према Јуцелино Лузу, температуре у поларним регионима брзо расту, јер морске струје преносе топлину до стубова, а слојеви леда и снега на крају се топе. Он упозорава на питање пада, за које кажу да је делом могао бити узрок великог изливања горива на Арктику, због чега је руски председник Владимир Путин прогласио ванредно стање у граду Норилск. Уз то, напомињу да пораст температуре може бити у директној вези са пожарима који су пустошили регион и кугом мољаца који нагризају дрвеће.
И са великом емисијом угљен-диоксида у атмосферу и крчењем шума које сваке године расте, што доводи до загревања океана и доводе у опасност живот људске расе. Морамо променити свој начин живота и смањити разарање за бар 60% ако не можемо боље, закључује Јуцелино Луз
Марио Ронцо Филхо - новинар
Colabore com
nosso trabalho/ Be a sponsor
of our work/ 私たちの仕事と協力する: :
Nenhum comentário:
Postar um comentário